Projekty


Rakouské kulturní fórum v Praze

Prezentace sborníku o Mileně Jesenské v Praze

Představení česko-německé knihy Milena Jesenská: Biografie, historie, vzpomínky / Biografie, Zeitgeschichte, Erinnerung

Čti více ...

Velvyslanectví České republiky v Berlíně

Prezentace sborníku Milena Jesenská: Biografie, historie, vzpomínky / Biografie, Zeitgeschichte, Erinnerung

Prezentace česko-německého sborníku "Milena Jesenská: Biografie, historie, vzpomínky / Biografie, Zeitgeschichte, Erinnerung" proběhla 15. prosince 2016 v rámci letošního benefičního večera Památníku Ravensbrück na velvyslanectví ČR v Berlíně, který byl věnován tématu českých vězeňkyň v KT Ravensbrück.

Čti více ...

Mladí Češi a sudetoněmecká minulost

Reportér Bavorské televize Nils Kopp nazval svou reportáž pro pořad Nachbarn (Sousedé) "Nezapomeňte naši historii - mladí Češi a sudetoněmecká minulost". Natáčel v Česku s lidmi, kteří se zajímají o to, kdo žil před válkou v místech, kde žijí dnes oni nebo která jsou jim blízká, koho na nich vystřídali jejich rodiče a jak Němci po staletích spoluutvářeli kulturní krajinu, jež za války a hlavně po ní začala mizet.

Čti více ...

Společnost pro historii, z. s.

V záři 2015 jsme založili Společnost pro historii, z. s. K založení spolku nás vedlo rozhodnutí angažovat se i v neziskové oblasti a realizací projektů, zaměřených na šíření a podporu historického povědomí, se podílet na předcházení projevům xenofobie, rasismu a nenávisti mezi lidmi.

Čti více ...