Projekty

Sborník z konference o Mileně Jesenské

V říjnu loňského roku proběhla v Rakouském kulturním fóru v Praze česko-německá konference Milena Jesenská: biografie, historie a vzpomínky, kterou pořádal Památník Ravensbrück a Historický servis Praha.

Čti více ...

Prag? Einfach wunderschön!

Historický servis se produkčně podílel na přípravě dokumentárního filmu o Praze, který vysílá německá televize WDR v rámci pravidelného 90minutového pořadu Wunderschön! 

Čti více ...

Pamětní deska pro Milenu Jesenskou

V loňském roce jsme si putovní výstavou a pražskou konferencí společně připomínali 70. výročí úmrtí Mileny Jesenské. V této souvislosti vznikla myšlenka, umístit v Památníku Ravensbrück pamětní desku, která by byla trvalou upomínkou její osobnosti.

Čti více ...

Dokumentární film o koncentračním táboře Flossenbürg

Dne 22. dubna 2015 vysílá bavorská televize u příležitosti 70. výročí konce války dokument "Überall war Tod" (Všude byla smrt). Dokument tematizuje historii koncentračního tábora Flossenbürg. Ke slovu se dostávají bývalí vězni, kteří líčí svůj každodenní boj o přežití v táboře i na pochodech smrti. Pamětníci z Roztok u Prahy vzpomínají na transport z litoměřické pobočky Flossenbürgu, který na konci dubna zastavil na jejich

Čti více ...